Astral Seyahat Nedir ?

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

Astral seyahat, ruhun bedeni terk ederek farklı bir boyuta geçmesi ve rüyanın çok daha ötesidir. Bu geçiş sırasında bilinç açık olduğundan kişi yaptıklarından farkında olmaktadır. 

Astral seyahatin gerçekliğinin sorgulanmasına sebep olan astral seyahat katlarıdır. Her gördüğünüz görüntü gerçek değildir. İnsan beyni evrenin küçük bir kopyasıdır ve muazzam bir görüntüleme kapasitesine sahiptir. Kişi ruhsal olarak bir yere gitmez sadece zihninde oluşan görüntüleri izler. Astral seyahat yapanların birçoğu kendi iç alemlerinde dolaşmaktadır. Aynı zamanda benzer olaylar meditasyonda da görülmektedir. Rüyaların büyük bir kısmında oluşan görüntüler de bu aşamayla ilgilidir. Bilinçli rüya görülebilir ancak oluşan görüntülerde özellikle bilinçaltının etkisi altındadır. Bundan dolayı bilinçaltı hem rüyalarda hem de insanın davranışlarında büyük bir etkiye sahiptir. Uyku sırasında oluşan bu durum ya aşırı bir stres dolu günün uykusunda ya da çok gevşek olunan uyku sırasında olmaktadır. Yapılan araştırmalara göre ruh tam uykuya dalma esnasında vücudun göbek kısmından ayrılmasıyla astral seyahat başlar. Bu esnada kalp ritmi yükselir, ruh geri kalan bedenini gördüğü zaman heyecanlanır ve seyahat tam gerçekleşemeden geri uyanabilir. 

Günümüze kadar olan dönemde yapılan ya da yapılmış olan denemelerde hiç tehlike durumuna rastlanmamıştır. Bazıları tarafından ölümle sonuçlanabileceği söylense bile tam aksine hiç olmadığı kadar güven taşıyan bir durum olarak görülür. Çünkü ölüm anı tam olarak gümüş kordon denen bağın kopmasıyla gerçekleşebilecek bir durumdur. Bu gibi durumlara sebep olan olaylar da ölüm tehlikesi olan fiziksel eylemlerde gerçekleşebilir. Astral seyahatte gümüş kordon yatağımıza bağlıdır ve ölüm tehlikesi yaşatmaz. Sadece ani atan kalp ritmi, yükselen kan basıncı nedeniyle hipertansiyon hastalarına tepki gösterebilmektedir. Aynı zamanda seyahati yapan kişi ruhen hassas ise psikolojik rahatsızlık yapabilmektedir.
 


Paylaş


Rüyanızı Gönderin

Copyright 2021 © Kelime-Bul. Tüm hakları saklıdır - Kelime-Bul.com

Kullanım Şartları / Gizlilik Politikası