Rüya Tabirleri

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

Rüya; uykunun bir süreci olarak kabul edilir. Rüyalar insan yaşamında büyük bir etkiye sahiptir. Bundan dolayı rüya görmek, büyük bir mucize olarak kabul edildiği için tarih boyunca merak edilen bir konu olmuştur.

İnsan vücudunun gün sonunda yorgun düşerek organlarının ve bünyenin tamamen zayıflaması sonucunda halsizlik ile uykuyla yarı uyanık bir şekilde hayaller görmeye başlar. Gün içinde yaşanılan olaylar harmanlanarak hayal şeklinde görülür. Yapılan bazı araştırmalar görülen rüyaların birçoğunun unutulduğunu veya yalnızca kişiyi üzen ya da etkisi altında aldığı rüyaları hatırladığını ortaya koymuştur. Her insan mutlaka rüya görmektedir fakat bazı kişiler daha sıklıkla rüya görmektedir. Rüyalar çok kısa ve birkaç saniyelik olmasına karşın bize uzun gelmektedir. Bu nedenle rüyalarda zaman kavramı pek oluşmamaktadır. Rüya, insan uyku esnasında beynindekilerin yan ürünü olarak veya kişinin bilinçaltında kalmış yönleri ile ilgili özel bir durum olarak yorumlamaktadır. Bundan dolayı yüzyıllardır rüyaların bir anlamı olduğu düşünüldüğünden rüya tabirlerinde bulunulmuştur. 

Siz de gördüğünüz bir rüyanın tabirini merak ediyorsanız sitemizde bulunan ''Rüya Tabirleri'' bölümünden yardım alabilirsiniz. Ayrıca görülen en popüler rüyaları sayfamızda bulabilirsiniz. 
 


Paylaş


Rüyanızı Gönderin

Copyright 2019 © Kelime-Bul. Tüm hakları saklıdır - Kelime-Bul.com

Kullanım Şartları / Gizlilik Politikası