Rüyalara Dair Gerçekler

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

Gördüğümüz rüyalar çoğu zaman hayatımızı şekillendirmektedir. İnsanoğlunun var olduğundan beri merak ettiği rüya konusunda dair ilginç bilgileri okuduğunuzda çok şaşıracaksınız.

Günümüzde 25 yaşın altındaki insanların yüzde 4.4'ü rüyalarını siyah beyaz olarak görmektedir. Rüyayı gören kişi sadece yüzde onunu görmektedir. Ayrıca görme engelli insanlar da rüya görmektedir. Rüya gören kişi sadece tanıdığı kişileri rüyasında görmektedir. Birey uyku halindeyken vücudu beynindeki bir mekanizma tarafından felç bile bırakabilmektedir. Yapılan araştırmalara göre hayvanlar insanlar gibi beyin dalgalarıyla rüyalar görmektedir. Bir birey yılda ortalama olarak 1460 rüya görmektedir. Bu da ortalamaya göre insan her gece 4 rüyaya denk gelmektedir. Uykusunda horlayan insanlar rüya göremez. Yani hem horlayıp hem de rüya görmek mümkün değildir. Önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi rüyalar dört saniye kadar hızlı bir süreç olarak tanımlanır. Fakat çocukluğumuzda gördüğümüz rüyalar daha uzundur. Çocukken gördüğümüz rüyaların yüzde kırkı kabuslar tamamlarken diğer büyük bölümü hayvanlarla görülen rüyalar tamamlamaktadır. Hamile kadınlar ise diğer kadınlara oranla rüyalarını daha çok hatırlama özelliğine sahiptir. Bunun nedeni hamilelik sırasında aşırı hormon değişikliğinden dolayıdır. Aynı zamanda önceki yazımızda belirttiğimiz rüyalarını kontrol edebilen kişiler daha çok sigarayı bırakanlar olarak tespit edilmiştir.

Rüyalarınızda gördüğünüz simgelerin anlamlarını merak ediyorsanız siz de sitemizde bulunan ''Rüya Tabileri'' bölümünden araştırabilirsiniz. 
 


Paylaş


Rüyanızı Gönderin

Copyright 2021 © Kelime-Bul. Tüm hakları saklıdır - Kelime-Bul.com

Kullanım Şartları / Gizlilik Politikası