Kelime-Bul Blog

Türkçe' de En Çok Anlamı Olan Kelime

4 Nis 2019 Aleyna blog

Türkçe kelime anlamları bakımından zengindir. Bir kelimenin birden fazla anlamı olabilir. Çıkmak kelimesini de günlük hayatta birçok anlamda kullanmaktayız. Ayrıca çıkmak kelimesi Türkçe' de en fazla anlamı bulunan kelime olarak geçmektedir. Çıkmak kelimesinin tam olarak 57 tane anlamı bulunmaktadır. Sitemizde kelime anlamları bölümünden çıkmak kelimesinin anlamına bakmak için buraya tıklayabilirsiniz. 
   
Çıkmak kelimesini Türkçe' de en çok anlama sahip olan kelime olduğu için aynı zamanda en çok eş seslisi sesteşi olan kelime olarak geçmektedir. Çıkmak kelimesini; gitmek, elde etmek, mezun olmak, taşınmak, eksilmek, yetişecek ölçüde olmak, meydana gelmek, ayrılmak, yukarıya doğru yürümek, inceleme sonucu, iş için bir yere gitmek, isabet etmek, bir konuda karara bağlanmak, birdenbire görünmek, bir yere varmak, karaya ayak basmak, var olmak, yayılmak, karşı gelmek, bulaşmak, bulunan yerden ayrılmak, yerinden oynamak, oluşmak, olmak, bitmek, satışa sunmak,yükselmek, artmak, sesini yükseltmek, büyük abdest bozmak, giderilmek, yok olmak, unutmak, yayımlanmak, gerçekleşmek, bulunduğu yerden fırlamak, kopmak, bir şeyin düzeninin bozulması, flört etmek, harcamak zorunda kalmak ve vermeye katlanmak anlamlarına gelmektedir. 
 
Çıkmak gibi çok anlamlı kelimeler olması bazı kelimelerin anlamını bilmemizde zorlanmamıza neden olmaktadır. Bu gibi durumlarda sitemizin Kelime Anlamı Nedir? bölümünü kullarak ; kelime anlamlarına, kelime ile ilgili detaylara ve dünya dillerine çevirilerine ulaşabilirsiniz. 
 BLOG Listesine Geri Dön

Paylaş


Copyright 2021 © Kelime-Bul. Tüm hakları saklıdır - Kelime-Bul.com

Kullanım Şartları / Gizlilik Politikası