Kelime-Bul Blog

Gençlerin Yeni Akımı K-POP

7 Haz 2019 Arda Kaya blog

Günümüzde birçok kişi Kore dizilerini ve Kore kozmetik ürünlerini sıklıkla kullanmakta. Ayrıca son beş yıldır ülkemizinde dahil olduğu yeni bir akım daha var; K-Pop Akımı. Peki K-Pop Akımı nedir?

K-Pop birçok şarkı ve grup ile müzik dünyasını birbirine katmış durumda. Ülkemizinde de gençler çoğunlukta olarak K-Pop gruplarını dinlemekte. En basit örneklerden biri de son zamanlarda üst üste ödül alan ve ülkemizde de gündeme gelmiş olan BTS'dir. Bu gruplara birçok örnek verilebilir; Blackpink, EXO,Got7, Twice... Peki gençler neden K-Pop idollerini, dizilerini ve şarkılarını bu kadar seviyor? Eğer bir kere bile olsa bir K-Pop şarkısı dinlediyseniz gençlerin neden bu kadar K-Pop'a hayran kaldığını anlayabilirsiniz. Çünkü renkli klipleri, gençlere hitap eden sözleri, renkli giysileri ve saç stilleri en kolay sebeplerden. Bir K-Pop idolü olmak için zorlu yollardan geçmek gerekir. Bunu her K-Pop idolünden duymanız mümkündür. Zorlu dans koreografilerini yaparken ve aynı zamanda dans etmek herkesin başarabileceği bir şey değildir. İlk önce senelerce stajyer olarak ses ve dans eğitimi gibi eğitimler görüp, çıkış yaptığı zaman hiç durmadan çalışması gerekmektedir. K-Pop ilk olarak Seo Taiji & Boys adında bir grubun 1992 yılında K-Pop olarak çıkışıyla başladı. Seo Taiji &Boys grubundan tam 20 yıl sonra PSY en çok dinlenme alan şarkı olan Gangnam Style adında bir şarkı çıkardı. Gangnam Style şarkısı iTunes listesinde tam 31 ülkenin ilk sırasına yerleşti ve bütün dünya tekrardan K-Pop ile coştu. PSY'den sonra BTS ile tekrardan K-Pop akımı başladı.

Dünya'da En Çok Dinlenen Şarkıcılar listesinde BTS grubu bulunmaktadır. Ayrıca BTS'den sonra en çok dinlenen gruplardan olan Blackpink'te adını dünyaya duyurmaya devam etmektedir. Siz de bir K-Pop dinleyici iseniz yorumlara dinlediğiniz grupları ve şarkıcıları yazmayı unutmayınız.BLOG Listesine Geri Dön

Paylaş


Copyright 2021 © Kelime-Bul. Tüm hakları saklıdır - Kelime-Bul.com

Kullanım Şartları / Gizlilik Politikası