Kelime-Bul Blog

Yaz Demek Kitap Demek

13 Tem 2019 Irem Can blog

Bence yaz demek kitap demek. Okuyamadığımız veya bir başlasam dediğiniz kitaplara başlamanın tam vakti. Özellikle yazın kitap almak daha ucuz. Ayrıca kitaplardaki kampanyaları kaçırmamak elde değil. Siz de güneş, deniz ve kitap üçlüsünü tamamlamak istemez misiniz? 

Kitap almayı düşünüyor ve kitaplarla ilgili biraz bilgi sahibi olmak istiyorsanız sitemizde bulunan Kitap Önerileri size yardımcı olacaktır. Her hafta birbirinden farklı, yabancı veya yerli yazarları sizlerle buluşturmaktayız. Polisiyeden, romantik kitaplara her türden kitaplara ulaşmanız mümkün. Eğer sizin de paylaşmak istediğiniz kitaplarınız veya kitaplarla ilgili alıntılarınızı okuyucularla buluşturmak istiyorsanız konuk yazar olarak da paylaşabilirsiniz. Peki yazın daha çok hangi kitaplar okunur. Gözlemlerime göre öğrencilerin çoğu yazın üç ayını iyi değerlendirmek için daha çok seri olan kitapları okumayı tercih etmekte. İyi bir seçim olması gerek çünkü okul varken hem sınavlar hem de dersler derken seriler unutulabiliyor. Maalesef ülkemizde kitap okuma oranları çok düşük olmasına rağmen kitap satışları son aylarda artmaya başladı. Bu bizim için iyi bir sonuç. Çünkü önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi hem uluslararası sınavlarda hem de okuduğumuzu anlama ve bunu yazıya dökmeyi bilmediğimizden dolayı sonuçlar da yerlerde geziniyor. Özellikle de kendi dilimizi bilmiyoruz. 

Bundan dolayı gelecek yeni nesillere kitap okumayı aşılamamız gerekmektedir. Okuyan, düşünen, çıkarım ve analiz yapabilen bir nesil olmak, ülkenin de geleceği olmak demektir. Kısacası hem okuyalım hem de okutalım.BLOG Listesine Geri Dön

Paylaş


Copyright 2021 © Kelime-Bul. Tüm hakları saklıdır - Kelime-Bul.com

Kullanım Şartları / Gizlilik Politikası