Dan Brown

31 Ağu 2019 yazarlar

Dan Brown Özgeçmişi

Dan Brown, 22 Haziran 1964 tarihinde Amerika’ da dünyaya geldi. Gizli hükümet örgütlerine ve şifre çözmeye duyduğu ilgiden dolayı 1996’ da ilk romanı Dijital Kale’ nin ortaya çıkmasını sağladı. 

Brown, yayımladığı ilk kitabından büyük başarılar elde etti. Matematik profesörü ve ilahiyat müzisyeni olan bir annenin çocuğu olan Dan Brown din ve bilimin içerisinde büyüdü. Tabi ki bu durum kitaplarında da görmek mümkün. Bu birbirinden tamamlayan görüşlerle esinlendiği Melekler ve Şeytanlar adlı eserini 2000 yılında yazdı. Yazar, 2001 yılında ise tekno gerilim türden kitabı olan İhanet Noktası’ nı yayımladı. Aynı zamanda Kayıp Sembol adlı kitabında da büyükbabasından esinlendiğini dile getirmiştir. Dan Brown’un en çok satan kitabı olan Da Vinci’ nin Şifresi’ ni 2003 yılında yayımladı. Sanat tarihçisi ve aynı zamanda ressam olan eşiyle beraber kitaplarını yayımlayan Dan Brown günümüzde en çok okunan yazarlar konumundadır. 

En son çıkardığı kitap olan Başlangıç, bir Robert Langdon Serisi’nin son kitabıdır. Çıkardığı her kitap dizi veya filmlere çevrilen, milyonlarca satan kitaplarıyla Dan Brown’ un kitaplarını kaçırmak istemeyeceksiniz. 

 BLOG Listesine Geri Dön

Paylaş


Copyright 2019 © Kelime-Bul. Tüm hakları saklıdır - Kelime-Bul.com

Kullanım Şartları / Gizlilik Politikası