Paula Hawkins

4 Eyl 2019 yazarlar

Paula Hawkins Özgeçmişi

Paula Hawkins, 26 Ağustos 1972 tarihinde Harare’ de dünyaya geldi. Paula Hawkins kitap yazmadan önce on beş yıldır gazeteci olarak çalıştı. 

Ülkemizde ve dünyada da büyük ilgi gören iki kitabı vardır: Trendeki Kız ve Karanlık Sular. Üniversiteyi, Londra’ ya taşınarak Oxford Üniversitesi’ nde okumuş ve felsefe, politika, ekonomi bölümlerini bitirmiştir. Zaman zaman serbest çalışan, zaman zaman da Times Dergisinde çalışan Paula Hawkins, serbest çalıştığı dönemde Para Tanrıçası adlı bir kitap yazmıştır. Bu kitap kadınlar için finansal tavsiye kitabıdır. Paula Hawkins, 2009 yılında Amy Silver adlı romantik komedi türünde bir kitap yazmaya başlamış ama yazdığı kitapla karakteri uyuşmadığından kitabı yarım bırakmıştır.  

Kendisiyle uyuşan bir kitap olan Trendeki Kız adlı romanını yazmaya başlamıştır fakat bu dönemde maddi açıdan zor durumdadır. Bundan dolayı kitap basıldığında onlarca dile çevrilmiş ve yazarın maddi durumu iyileşmeye başlamıştır. Günümüzde de Londra’ da yaşamakta ve yeni kitaplarını yazmaktadır.

Karanlık Sular Trendeki Kız    


BLOG Listesine Geri Dön

Paylaş


Copyright 2019 © Kelime-Bul. Tüm hakları saklıdır - Kelime-Bul.com

Kullanım Şartları / Gizlilik Politikası