Tess Gerritsen

5 Eyl 2019 yazarlar

Tess Gerritsen Özgeçmişi

Tess Gerritsen, 12 Haziran 1953 tarihinde Amerika’ da dünyaya geldi. Birçok romanı, New York Times Çok Satanlar Listesi‘ nde yerini almıştır. 

Hayattaki gerçek tutkusu yazarlık olan Tess Gerritsen doktorluk mesleğinden vazgeçmiştir. Hasat isimli kitabı ile dünya listelerinin çok satanlarından uzunca süre kalmıştır. Yazarın Rizolli Isles kitapları seri haline gelerek popülerlik yakalamıştır. Tess Gerritsen araştırmacı yönü hakkında polisiye yazarı Emma Roberts’ dan ilhan aldığını ve onunla başladığını dile getirmiştir. 1979 yılında dahiliye alanında eğitimini tamamlayarak hekimliğe başlamıştır. Romantik gerilim türündeki Gece Yarısından Sonra kitabını aynı türden sekiz kitabı takip etmiştir. Hasat kitabından sonra tıbbi gerilim türünden önemli kitaplar vererek popülerlik yakalamıştır. Rizolli Isles serisi 40 ülkede milyonlarca satışa ulaşmıştır. Seriden uyarlanarak bir dizi ve film de çekilmiştir.  

Tess Gerritsen’ in genel başarısının arkasında korkularının ve büyük bir disiplinle çalıştığı dönemlerin etkisinin büyüklüğünü dile getirmiştir.

Bir Sırrım var Buz Gibi Soğuk Cerrah Çırak
Günahkar İkiz Bedenler Kan Gölü Kayıp Kızlar
Kemik Bahçesi Mefisto Kulübü Rehine Ruh Koleksiyoncusu
Sessiz Kız Sona Kalan Yörünge  


BLOG Listesine Geri Dön

Paylaş


Copyright 2019 © Kelime-Bul. Tüm hakları saklıdır - Kelime-Bul.com

Kullanım Şartları / Gizlilik Politikası