Kelime-Bul Blog

LGS Ekim Ayı Örnek Sorular Yayınlandı!

26 Eki 2019 Irem Can guncel

2019-2020 eğitim öğretim yılının başlamasıyla yeni 8. sınıflar için de sınav maratonu başladı. Geçtiğimiz günlerde MEB tarafından, Ekim ayı LGS soru örnekleri sitesinde yayınlandı.

Bu yıl sınava girecek olan öğrencilerin kat ve kat fazla olması, lise kontenjanların arttırılmaması bu yıl ki sınavın zorluğunu göstermekte. Yayınlanan sözel ve sayılar sorular öğrenciler için en önemli ipucu. Eğitimciler de bu dönemin en zorlu geçeceğine ve LGS adaylarının dikkat etmesi yönünde. Özellikle sayısal bölümün zorluğu öğrenciler arasında seçim olacak. Uzunluğu ve daha çok anlama becerisine dayanan sorularla karşı karşıya kalacaklar. Eğitimcilerin LGS öğrencilere önerileri de sayısal bölüme çok dikkat etmeleri ve konuyu çok iyi anlamaları. TEOG' dan sonra yeni nesil sorular öğrencilere zor gelse bile alt yapısı güçlü olan ön planda olacağı ve pratik çözümler bulan öğrencilerin bu sınavda daha başarılı olacağı söylenmekte. Özellikle son iki yılda yapılan LGS sınavında daha çok PISA ve TIMSS gibi uluslararası sınavların örnekleri gibi. Öğrencilere önerimiz uluslararası sınav sorularına dikkat etmeleri. Çünkü sınav sistemin değişmesiyle ezbere dayalı değil de daha çok yoruma dayalı soruların geleceği yönünde. 

Milli Eğitim Bakanlığının en çok merak edilen sorulardan birisi olan LGS sınavı ne zaman sorularına da cevap verdi. LGS kapsamındaki merkezi sınav tarihi 7 Haziran 2020 olarak belirlendi. Bu yıl sınava giren 8. sınıf öğrencilere başarılar dileriz...BLOG Listesine Geri Dön

Paylaş


Copyright 2019 © Kelime-Bul. Tüm hakları saklıdır - Kelime-Bul.com

Kullanım Şartları / Gizlilik Politikası