Kelime-Bul Blog

Cadılar Bayramı

30 Eki 2019 Irem Can guncel

Halloween bizim bildiğimiz adıyla Cadılar Bayramı, her sene 31 Ekim' de kutlanan, öncelikle Pagan ve sonrasında Hristiyan kökleri olmasına rağmen günümüzde seküler bir kutlama halini almış bayramdır. 

Genellikle korkunç kostümler giyerek, kapı kapı dolaşıp şekerleme ve harçlık topladığı bir bayramdır. Bir nevi şeker bayramı da denilebilir. Bu haftada meydanlar dolup taşar, her yer kabaklarla süslenir. Çocuklar sokak sokak, ev ev dolaşarak ''Şeker mi şaka mı?'' diyerek ev sahibinden şekerlemeler ister. Eğer ev sahibi şaka derse çocuklar ona çeşitli komiklikler yaparak harçlık almaya çalışırlar. Meydanlarda bir nevi ölülerin yürüyüşleri, süper kahramanları ve daha fazlasını görmeniz mümkündür. Cadılar Bayramı bazı belli başlı Batı dünyası ülkelerinde kutlanır. Amerika'da oldukça büyük ve görkemli bir festival olan Cadılar Bayramı, Amerikan kültürünün etkisiyle diğer Batılı ülkelerde de yaygınlaşmaktadır. Ayrıca perili olduğuna inanılan evlere düzenlenen geziler yapılmaktadır. 

Korku içerikli diziler, filmler izlemek de apayrı bir tat. American Horror Story, Annabella, Korku Seansı, Joker ya da Chucky gibi kan dolu ve sizi ürpertecek korku dizilerini veya filmlerin önerilerine buradan ulaşabilirsiniz.BLOG Listesine Geri Dön

Paylaş


Copyright 2019 © Kelime-Bul. Tüm hakları saklıdır - Kelime-Bul.com

Kullanım Şartları / Gizlilik Politikası