Kelime-Bul Blog

Sarı Saçlım Mavi Gözlüm

9 Kas 2019 Irem Can blog

10 Kasım 1938 günü saat dokuzu beş geçe yaşamını yitiren, Türkiye' nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı olan Mustafa Kemal Atatürk' ün anısına her yıl tutulan ulusal yastır.

10 Kasım 1938' den beri Türkiye kara bir kasım sabahına uyanıyor. Halk şaşkın, halk üzgün! Bazı insanlar dünyayı sadece terk ederken, bazı insanlar da tarihe bir iz bırakır. Bu ülkeye bir daha Mustafa Kemal gelemeyecek, fakat onun inkılapları, devrimleri hala yaşayacak. Her 10 Kasım' da milyonlar Anıtkabir' e koşar. Atasını ziyaret eder, onu anar. Her yıl 10 Kasım günü Atamızın aramızdan ayrılışı törenlerle hatırlanır ve bu günde Atatürk' ün vatanseverliği, kişiliği, devlet adamlığı, fikirleri ve yurdumuzun kalkınmasındaki çalışmaları anlatılır, yaptıkları anlamaya ve kavramaya çalışılır. 7' den 70' e herkes atamızı yüreğimizde yaşatır ve yaşatıyoruz. Çünkü bu ülkeden bir Mustafa Kemal geçti.

Ülkemizi karanlıktan bir güneş gibi aydınlattı. Atamızın aramızdan ayrılışının 81. yılını özlemle ve saygıyla anıyoruz.BLOG Listesine Geri Dön

Paylaş


Copyright 2019 © Kelime-Bul. Tüm hakları saklıdır - Kelime-Bul.com

Kullanım Şartları / Gizlilik Politikası