TOTO

15 Kas 2019 İlayda Can muzik-oneri

Toto, 1977 yıllardan beri damgasını vurmaya devam eden bir rock müzik grubudur. Grup günümüze kadar 20 albüm yapmış ve 30 milyondan fazla kopya satmayı başarmıştır. 

1978 yılında çıkardıkları ilk albümleri Toto, "Grammy Best The New Artist''  ödülünü aldı. Albümden bir single olan "Hold the Line" hala grubun en sevilen şarkılarından birisidir. 1982 yılı Toto' nın dönüm noktalarından biri oldu. Çıkarttıkları "Toto IV" albümünün satışları bir milyonu aştı. Grup dünyaya açılma kararı aldı ve 5 single çıkardı. Toto klasiği olan "Africa" ve "Rosanna" şarkıları listeleri alt üst etmeyi başardı.  Toto IV albümünü Grammy' den " Yılın Albümü, Yılın Kaydı, Yılın Prodüksüyonu, Yılın En İyi Mühendisliği, Yılın En İyi Enstrümantel Aranjmanı, Yılın En İyi Vokal Aranjmanı " ödüllerini almayı başardı. Yükseliş ve düşüşleriyle beraber her ne kadar grup elemanları değişse de 30 yılı aşkın bir süredir müzik piyasasında oldular ve pop, rock, soul, funk, progressive rock, hard rock, R&B ve caz müziği bir araya getirerek geniş aralıklı bir müzik tarzının oluşmasını sağladılar.

Toto klasikleri olan Hold the Line, Africa ve Rosanna dışında Stop Loving You şarkısını da dinlemenizi tavsiye ederiz.BLOG Listesine Geri Dön

Paylaş


Copyright 2019 © Kelime-Bul. Tüm hakları saklıdır - Kelime-Bul.com

Kullanım Şartları / Gizlilik Politikası