Keukenhof Parkı / Hollanda

29 Ara 2019 Matheu Pier gezgin

Avrupa' nın Bahçesi olarak bilinen Keukenhof, Hollanda'nın Lisse kentinde bulunan dünyanın en büyük çiçek bahçelerinden biridir. Keukenhof Park 32 hektarlık bir alan kaplıyor ve yaklaşık her yıl 7 milyon çiçek dikilmekte.

Keukenhof' a gittiğinizde kendinizi renk cümbüşlerin içerisinde bulabilirsiniz. Her türden rengarenk çiçekler bulunan fakat Hollanda denilince akla ilk gelen Lale' nin de atası olmasından dolayı daha çok lale çeşitlerini görmeniz mümkün. Görmediğiniz çiçekleri de yakından incelemek, arıların, böceklerin klasik hayatına şahit olmak çok huzur verici. 1950 tarihinde açılan bu park, ziyaretçisi her geçen gün arttırmakta. Özellikle yeşilliği yok ettiğimiz bu yıllarda böyle göz alıcı renkleri görünce hasret kalıyoruz. Eğer Hollanda' ya gitme planlarınız varsa, benim tavsiyem Nisan ve Mayıs aylarında gitmenizdir. Çünkü bu aylarda doğanın uyanışına tanık oluyorsunuz. O kadar uğraşılmış, o kadar emek verilmiş ki bu kadar büyük bir yatırımın sadece 2 ay boyunca açık olacak park için yapıldığına inanamıyor insan.

Keukenhof sadece Nisan ve Mayıs aylarında açık. Ama siz mutlaka Keukenhof Tulip and Flower Gardens' dan açılış ve kapanış günlerini teyit edin. Çünkü bildiğiniz üzere seneden seneye baharın gelişi oynayabiliyor. Bu güzelliği görmeden ayrılmanızı önermem doğrusu.

(İngilizceden Çevrilmiştir.)BLOG Listesine Geri Dön

Paylaş


Copyright 2019 © Kelime-Bul. Tüm hakları saklıdır - Kelime-Bul.com

Kullanım Şartları / Gizlilik Politikası