Parazit

12 Şub 2020 İlayda Can film

Oscar' a damga vuran film Parazit. Parazit, Oscar tarihinde bir ilk yaşattı ve En İyi Film Ödülü ilk defa İngilizce olmayan bir filmin, Güney Koreli yapımın, oldu. Film kara komedi ve gerilim türünde. Kara mizahın yanında sert eleştiriler içeren dramı da en iyi şekilde yansıtıyor.

Film, birbirlerinden farklı sosyal sınıflarda olan iki aileyi konu alıyor.  Olaylar yoksul bir ailenin zengin bir ailenin evine hizmetçi olarak girmesiyle şekilleniyor. Sınıf farklarını, kapitalizmi ve aile ilişkilerini bu yolla en iyi şekilde izleyicisine aktarmayı başarıyor. Bong Joon Ho' nun yönettiği Parazit ayrıca En İyi Yönetmen, En İyi Uluslararası Film ve En İyi Orijinal Senaryo ödüllerini de almış bulunmaktadır. Filmin başlıca oyuncuları Lee Sun-kyun, Song Kang-ho, Choi Woo-shik Cho Yeo-jeong ve Park So-dam' dir. Vizyon tarihi 1 Kasım 2019 olan film, 132 dakika uzunluğundadır.

Kazandığı ödüller ve adaylıklarıyla ses getirmeye devam edecek olan Parazit' i izlemenizi öneririz. İyi seyirler dileriz...BLOG Listesine Geri Dön

Paylaş


Copyright 2019 © Kelime-Bul. Tüm hakları saklıdır - Kelime-Bul.com

Kullanım Şartları / Gizlilik Politikası