Mauritius Adası / Mauritius

28 Şub 2020 Jessica Beck gezgin

Hint Okyanusu' nun güneybatısında ve Madagaskar' ın doğusunda yer alan Mauritius, meşhur şair Charles Baudelaire' in şiirlerine yansımış egzotik bir ada. Yukarıdan bakıldığına inanılmaz bir illüzyonun ortasında kalıyorsunuz. 

Denizin ortasındaki dev şelale. Kum ve alüvyonların taşınmasıyla oluşan bu doğal harikasını kesinlikle görmenizi tavsiye ederim. Özellikle doğa harikalarını, yerli halkın bulunduğu mekanları tanımak istiyorsanız Mauritius Adası tam da size göre bir yer. Hem doğal güzelliği hem de rengarenk bütünlüğüyle beni büyüledi diyebilirim. Doğallığı bozulmamış plajları, tropikal meyve ve danslarıyla sıcak sularına yelken açabilirsiniz. 

Mauritius Adası' nın simgesi ise Dodo Kuşu. Dodo Kuşu, iri cüsseli, kısa kanatlı, kıvrık gagalı Mauritius' a özgü bir kuştur. Bu kuş türünden ilk kez ada keşfedildikten sonra haberdar olunmuş ve bu kuşa Dodo adını vermişler. Çünkü Dodo, aptal demekmiş. Dodo, onlardan kaçamıyor, uçamıyor ve kolayca av oluyormuş. Bu sürdükçe Dodo Kuşu' nun nesli tükenmiş. Fakat adada Dodo kuşunun simgesini görebilirsiniz.

(İngilizceden Çevrilmiştir)BLOG Listesine Geri Dön

Paylaş


Copyright 2019 © Kelime-Bul. Tüm hakları saklıdır - Kelime-Bul.com

Kullanım Şartları / Gizlilik Politikası