Blackpink

26 Haz 2020 Aleyna Can muzik-oneri

Blackpink 8 Ağustos 2016 tarihinde YG Entertainmet adlı eğlence şirketinin çıkardığı kız K-Pop grubudur. Grupta 3 tane Güney Koreli ve 1 tane Taylandlı üye bulunur. Üyeler sırasıyla Jennie, Lisa, Rose ve Jisoo'dur. Ayrıca grubun fan adı Blink'tir. 

Grubun ana rapçisi Jennie, ana vokali Rose, görsel üyesi Jisoo ve ana dansçısı Lisa'dır. Grup dünyanın en büyük müzik festivali Coachella'ya katılan ilk K-Pop grubu olmakla birlikte birçok rekor kırmıştır. 2018'de Dua Lipa ile "Kiss and Make Up", 2020'de is Lady Gaga ile "Sour Candy" şarkısında iş birliği yapmışlardır. Grubun Ddu Du Ddu Du şarkısı 2018'in en iyi şarkılarından olduğu düşünülmektedir. Grup 2019'da Kill This Love albümü ile dönüş yapmış ancak bir yıldan fazla bir zaman şarkı çıkarmamıştır. 26 Haziran 2020'de çıkardıkları How You Like That adlı şarkıları çıktığından bir buçuk saat sonra platin sertifika almıştır.

How You Like That, Sour Candy ve Playing The Fire şarkılarını dinlemenizi öneririz. Kendinize çok iyi bakın, müzikle kalın!BLOG Listesine Geri Dön

Paylaş


Copyright 2019 © Kelime-Bul. Tüm hakları saklıdır - Kelime-Bul.com

Kullanım Şartları / Gizlilik Politikası