İsim - Şehir - Hayvan

Kısa Açıklama

İsim Şehir Hayvan, 120 yıldır oynanılan ve bazı bilgilere göre 19. yüzyılın başlangıcında günümüze kadar gelen efsanevi bir oyundur. Sadece çocukların değil yetişkinlerinde büyük bir zevkle oynadığı bir kelime oyunudur. Kategorilere ayrılarak ve bir harf belirlenerek oynanan kelime oyunu en az iki kişiyle oynanmaktadır. İsim Şehir Hayvan oyunu standart kuralları değiştirilerek sınırsız yaratıcı çeşitlemelerle oynamaya müsait bir kelime oyunudur.

A dan Z ye Tüm İhtiyacınız Olanlar

  • A dan Z ye Tüm İsimler
  • A dan Z ye Tüm Şehir ve İlçeler
  • A dan Z ye Tüm Ülkeler
  • A dan Z ye Tüm Hayvanlar
  • A dan Z ye Tüm Bitkiler
  • A dan Z ye Tüm Deniz, Göl ve Nehirler

Klasik Bir Oyun İsim Şehir Hayvan

Özellikle ülkemizde, okullardaki boş ders vakitlerinde öğrenciler arasında oynanan İsim Şehir Hayvan oyununu bilmeyen yoktur. Klasik bir kelime oyunu olan İsim Şehir Hayvan oyunu, bir kelime strateji oyunudur. Tabii unutmamak gerekir ki o zamanda televizyon ve sosyal medyanın olmadığını düşünürsek İsim Şehir Hayvan, hiçbir zaman eskimemiş bir kelime oyunudur.


Nasıl Oynanır

İsim Şehir Hayvan oyununu oynamak için ilk önce kategoriler belirlenir. Ama kategorilerin sınırı da yine oyunculara aittir. Oyuncuların her tur için bir harf belirlemeleri gerekmektedir. Bu oyunun asıl amacı kimsenin aklına gelmeyecek kelimeler bulmaktır. Seçtiğiniz harf ile kategorileri doldurmayı bitirdikten sonra oynadığınız kişilerle karşılaştırma yapılarak oyuna devam edilir. Her başlık kendi içinde puanlandırılır. Herhangi bir kategoride birbiriyle aynı kelimeleri yazmış olan oyuncuların puanı kırılır ve o kelimeler için 5 puan verilir. Boş bırakılan alanlar veya geçersiz olan kelimeler için de 0 puan, doğru yazılan ve farklı olan kelimeler 10 puan ile derecelendirilir. Ama sizin haricinizde diğer tüm oyuncular aynı kelimeyi yazmışlarsa, geçersiz ya da boş bırakmışlarsa o kategori için 10 puan değil 15 puan alırsınız. Oyun sonunda ise en yüksek puanı alan oyuncu bu oyunu kazanmaktadır. 


Örnek Görseli İndirip Oynamaya başla

İsim Şehir Hayvan oyununu PDF'li olarak indirip siz de arkadaşlarınızla oynayabilir, bulamadığınız kelimeleri A'dan Z'ye Tüm İhtiyacınız Olanlar bölümünden yardım alabilirsiniz. 

indir

Copyright 2019 © Kelime-Bul. Tüm hakları saklıdır - Kelime-Bul.com

Kullanım Şartları / Gizlilik Politikası