Kitap Önerileri

Gardiyan / Dolores Redondo

1 Nis 2019 Irem Can oneriler

Bu yazımızda 32 ülkede yayımlanmış olan Gardiyanı' ı sizlere tanıtmak isterim. Dolores Redondo' nun kaleminden çıkan Gardiyan, kasvetli bir ormanın derinliklerinde dolaşan gizemli bir roman. 

Ölüm sizi bulamasın diye görünmez olmak isteyeceksiniz. Baztan Ormanı İspanya'nın Bask Bölgesi'nde tüm görkemiyle ve esrarıyla varlığını sürdürmektedir. Ormanın ruhu her şeyi bilmekte ve bir gardiyan insanları izlemektedir. Dedektif Amaia Salazar, zor bir çocukluk geçirdikten sonra kendi ayakları üzerinde durmayı başarıp polis olmuş genç bir kadındır. Geçmişi ve ailesiyle yüzleşmeye karar verdiği bir anda karşısına çıkan bir suç dosyası tüm hayatını altüst etmektedir. Aynı zamanda bir katil hastalıklı beyinle orman kasabasında dolaşmaktadır. Küçük yaştaki kızları öldürüp nehir kenarına bırakmakta ve dünyaya bir mesaj iletmeye çalışmaktadır. 

Final bölümüne kadar olan yazılarında sürekleyiciliğini koruyan yazar olayların geçtiği coğrafyayı yani İspanya'nın Bask Bölgesi'inin anlatımı, karakterlerinin geçmişi ile birlikte verilen sosyal yaşam örnekleri kitabı daha ilginç yapmaktadır. Polisiye severler için ve katilini asla tahmin edemeyeceğiniz bir türden kitapları okumaktan zevk alıyorsanız Gardiyan tam da size göre bir polisiye romanı. Yazarın kurduğu akıcı cümleler kitabı da okunurluğunu arttıran bir özelliği.  İyi Okumalar! 
 Kitap Önerileri Listesine Geri Dön

Paylaş


Copyright 2019 © Kelime-Bul. Tüm hakları saklıdır - Kelime-Bul.com

Kullanım Şartları / Gizlilik Politikası