Kitap Önerileri

Karanlık Sular / Paula Hawkins

18 Nis 2019 Irem Can oneriler

Paula Hawkins'in en çok satan gerilim kitabı olan Trendeki Kız'dan sonra yine gizem dolu olan Karanlık Sular'la okuyucularını kendi sularına çekiyor. Bu kitabı okuyacaklar nefes bile almakta zorlanacaklar.

Sadece ölümünden birkaç saat önce Nel yardım istemek üzere kız kardeşine telefon eder. Ancak kardeşi Jules yanıt vermez ve yardım çağrısını geri çevirir. Birkaç gün sonra Nel’in ölüm haberi gelir. Jules ise kaçtığı ve gelmemeye yemin ettiği kasabaya, geride kalan yeğenine bakmak için dönmek zorunda kalır. Ancak Jules bu kasabaya döndüğünden dolayı dehşet içerisindedir. Çok korkmuştur. Anımsamak istemediği hatıraları su yüzüne çıkarken, Nel’in intihar etmeyeceğine de giderek ikna olur. Bunların ötesinde Jules sudan korkmaktadır, özellikle de Ölüm Göleti dönen o korku verici yerden. Olay Londra'nın küçük bir kasabası olan Beckford da ünlü, Ölüm Göleti adındaki bir gölet etrafında dönüyor. Gölette 1679 yılında Libby adlı bir kızın ölümünden başlayıp 2015'e kadar olan o gölete atlayıp intihar etmiş kadınları anlatıyor. Sadece kadınların ölü bulunduğu bir gölet olduğu için "sorun çıkaran, başa bela olan kadınların atıldığı yer" diye anılıyor. Nel Abbot bu kadınlardan biri ve bir gün o gölü çok sevmesine ve gölde yaşanmış intihar olayları hakkında bir kitap yazmasına rağmen gölette ölü olarak bulunuyor. Kardeşi Jules ve kızı Lena'nın da dahil olan olayda tam olarak 11 kişinin ağzından anlatılmaktadır. 

Aynı Trendeki Kız gibi bu kitapta da katilin kim olduğunu bulmak zor. Yazar olayları çok etkileyici bir şekilde yazması ve evrensel mesajlar içermesi kitabı apayrı bir noktaya götürüyor. Ayrıca yazar Karanlık Sular'da verdiği evrensel mesaj okuyucuların dikkatini daha fazla çekmektedir. İyi Okumalar!Kitap Önerileri Listesine Geri Dön

Paylaş


Copyright 2019 © Kelime-Bul. Tüm hakları saklıdır - Kelime-Bul.com

Kullanım Şartları / Gizlilik Politikası