Kitap Önerileri

Cerrah / Tess Gerritsen

27 Nis 2019 Irem Can oneriler

Polisiye romanların ustası olan Tess Gerritsen, Cerrah'la beraber yine klasik bir polisiye romanlarına ekliyor. Tess Gerritsen'a ait nefesinizi tutarak okuyacağınız beş Rizzoli Isles serisinin ilk kitabıdır. İkinci kitap Çırak, üçüncü Günahkar, dördüncü İkiz Bedenler ve beşincisi olarak da Siliniş'le beraber seri bitmektedir.

Vücutları bir cerrah tarafından kesilmiş gibi bulunan kurbanlar ve seri cinayete dönüşen olayları incelemek üzere görevli dedektifler olayların iki yıl önce işlenen cinayetlere benzediğini fark ederler ve incelemelerini genişletirler. Olayın ilginç tarafı iki yıl önce kurbanlarını cerrah olarak kesen katil şans eseri kurbanı tarafından öldürülmüş ve kurban son anda kurtulmuştur. Olayların üzerinden iki yıl geçmesine rağmen cinayetler tekrar başlamıştır. Cinayetlerde ortak olan tek şey cinayet biçimlerinin aynı olması değildir. 2 yıl önce son anda kurtulan kurbanın da kasaba da olmasıdır. Cerrah romanı normal bir polisiye romandır. Cinayetlerde gizem ve yaratıcılıktan daha son tüyleri ürperten şekilde acımasızlık vardır. Dedektifler de normal ipuçlarını toplayarak katile ulaşıyorlar. Kitabı uzatan ise dedektiflerin gözden kaçırdıklarıdır. Özellikle iki yıl önceki cinayette kaçan detay normal bir dedektifin yapacağı bir hata değil. Kullanılmış üç bardak varken orada sadece iki kişi olduğunu varsaymak akla pek sığmıyor.

Ayrıca kitabın içerisindeki cinayetleri işleyen katilin de bölümlerine yer vermektedir. Bu sayede katilin nasıl bir düşünce yapısına sahip olduğunu anlayabiliyorsunuz. Fakat katilin kim olduğunu tahmin edemiyorsunuz. Tüylerinizi diken diken edecek Cerrah'la sizi baş başa bırakıyoruz. İyi Okumalar!Kitap Önerileri Listesine Geri Dön

Paylaş


Copyright 2019 © Kelime-Bul. Tüm hakları saklıdır - Kelime-Bul.com

Kullanım Şartları / Gizlilik Politikası