Kitap Önerileri

Sade ve Derin / Deep Tone

2 Ağu 2019 Irem Can oneriler

Yaptığımız her şey yırtılırcasına gerçek olmalı. Çığlık çığlığa. Yazacaksak iç organlarımızı parçalarcasına yazmalıyız, derimizi soyarcasına. Okurken de yazarla savaşmalıyız. Öfkelenmeliyiz ona. Ona ter döktürüp sonra teslim olmalıyız. Okuduktan sonra da, yazdıktan sonra da, yaşarken de dünyaya tekrar dönmek zor olmalı.

Hayat bak! Dur sen biraz ya da tamam; ya sen devam et ama bir izin ver, sürekli üstüme gelme. Her gün bir şey çıkarma, bir normal ol, aklını başına topla. Bak sen devam et ben şurada ineyim. Daha doğrusu; hemen şu anda bir uyuyayım, sen yavaşladığında uyanırım. O zaman uyandır beni. Kitap sekiz bölümden oluşmakta. Sanattan, tarihten, aşktan, yaşamdan alıntılar var. Okuduğunuzda sizin de düşündüğünüz veya aklınıza gelmiş cümlelerin kağıda geçirilmiş hali. Bazı yazarlar gibi üstten bakma ve kibir yok. Doğal, sade ve o kadar da derin konular. Sade ve Derin kişisel gelişim kitaplarına kafa atmış durumda. Çoğu okuyucu onları okumak yerine Sade ve Derin'in okumakta. Çünkü kitaptaki cümleler hayata bakış açısını değiştirmekle kalmıyor, bir de hayatı bize öğretiyor. 

Bir yazar içinden nasıl geldiği gibi yazar sorusuna kesinlikle Sade ve Derin denilebilecek bir kitap. Ayrıca Deeptone'un blog sayfasına ulaşabilir, kitap hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz. İyi Okumalar!Kitap Önerileri Listesine Geri Dön

Paylaş


Copyright 2019 © Kelime-Bul. Tüm hakları saklıdır - Kelime-Bul.com

Kullanım Şartları / Gizlilik Politikası