Kitap Önerileri

Dan Brown - Baslangic

Başlangıç / Dan Brown

1 Nis 2019 Irem Can oneriler

Da Vinci' nin Şifresi, Cehennem, Melekler Ve Şeytanlar, Kayıp Sembol gibi kitaplarla dünya çapında tanınan Dan Brown, Başlangıç kitabıyla yine okurlarının ilgisini ve rafların tozunu yerle bir etmeye hızla devam ediyor. Dan Brown' un diğer kitaplarında da olduğu gibi bu kitabında da dünyada en çok sorulan, cevabı tartışmalara hatta savaşlara yol açan bir soruyla bizlere sunuyor: ''Nereden Geldik?'' ve ''Nereye Gidiyoruz?'' İnsanoğlunun var olduğu günden beri cevabını bulmaya çalıştığı bu temel soruya Dan Brown çok akıcı kelimeler kullanarak okuru kitaba bağlıyor. Başlangıç kitabı, insanı düşündüren ve olayları en ince ayrıntısına kadar sorgulatan bir kitap. Ülkemizde ve Dünya'da da 2017 yılının en çok satanlar arasına giren bu eşsiz kitabı sizlere tanıtmak istiyorum.

Genç adam Edmond Kirsch, aniden üç büyük dinin temsilcilerine döndü. “Şaşırtıcı bulacağınızı tahmin ettiğim bilimsel bir buluşum sebebiyle bugün buradayım. İnsanlık deneyimimizin en temel iki sorusuna cevap bulma ümidi ile yıllardır peşinden koşuyordum. Bu bilginin tüm inananları derinden etkileyeceğine inanıyorum. Nasıl desem, ‘yıkıcı’ diye tanımlanabilecek bir değişikliğe sebep olabilir. Birazdan görecekleriniz, dünyayla paylaşmayı umduğum sunumun kaba bir kesiti. Fakat bunu yapmadan önce dünyanın en etkili din adamlarına danışmak, en çok etkilenecek kişilerce nasıl algılanacağını öğrenmek istedim.'' Piskopos, Haham ve Ulema birbirlerine baktılar. Piskopos; ''İlginç bir girizgah Bay Kirsch. Bize gösterecekleriniz dünya dinlerinin temelini sarsacakmış gibi konuşuyorsunuz," dedi. Edmond Kirsch, kutsal metinlerin saklandığı bu eski mahzende etrafına baktı. Temellerini sarsmayacak, yıkacak, diye düşündü. Din adamları üç gün içinde bu sunumu bir etkinlikle insanlara duyuracağını bilmiyorlardı. Bunu yaptığında tüm insanlar, dini öğretilerin gerçekten de ortak bir noktası bulunduğunu anlayacaklardı: Hepsinin tümden yanlış olduğunu... 

İnsanoğlunun var olduğu günden beri cevabını bulmaya çalıştığı bu temel soruya cevap bulma iddiasındaki bir fütüristin tam da keşfini açıklayacağı gece her şey trajik bir biçimde karanlığa gömülür. Eski öğrencisinin sunumuna davetli olan Simgebilim Profesörü Robert Langdon, söz konusu keşfi öğrencisinin anısına dünyaya duyurmaya karar verir. Ancak, kendisini bekleyen şifrelerden, acı sürprizlerden ve ölümcül fanatiklerden habersizdir. Kitabın içerisindeki hem kelime oyunları hem de öğreneceğiniz zaman çok şaşıracağınız bilgilerle dolu bir kitap. Her zaman ki gibi kitabı bitirdiğinizde sizi uzunca bir süre etkisi altında bırakıyor. Kesinlikle bu eşsiz kitabı okumalısınız. İyi Okumalar!
 Kitap Önerileri Listesine Geri Dön

Paylaş


Copyright 2019 © Kelime-Bul. Tüm hakları saklıdır - Kelime-Bul.com

Kullanım Şartları / Gizlilik Politikası